| Madalin_Talmaciu_1996 a întrebat:

ma numesc Madalin. sunt in clasa a 12-a si m-am decis sa plec in Germaia in Munchen la studiu in continuare (aceasta decizie fiind luat deoarece ai mei pleca acolo cu serviciu si m-am saturat de aces invatamant din aceasta tara).
As vrea sa intreb daca stiti cumva facultati in Munchen si cu specializare IT... ma intereseaza cat mai julte detalii despre ea: Cat de buna e?; Cate locuri sunt disponibile? Cata cunostinta de limba germana cere? in concluzie cat mai multe detalii!

Multumesc. Dau funda happy

4 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Doar pentru propria ta informare îți zic că la orice facultate din Germania o să ți se ceară să știi limba germană la nivel înalt. Dacă știi limba engleză bine, mai ți se ușurează treaba... se asemeană cum se aseamănă româna cu franceza.

| Madalin_Talmaciu_1996 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Stiu asta. eu am intrebat mai multe. ma intereseaza facultati inj general din acel oras. ca, cu limba o sa rezolv euwinking

| Madalin_Talmaciu_1996 explică:

As dori un raspuns cat mai rapid de la cunascatori. stiu ca limba trebuie destul de multa. dar o sa rezolv asta.

| tacitacitaci a răspuns (pentru Madalin_Talmaciu_1996):

Cel mai simplu poti cauta chiar tu!
Incearca sa cauti inspectoratul judetean al orasului in care te vei duce tu cu familia ta. Gasesti informatii foarte esentiale pe un asemenea site.