| razvan05 a întrebat:

Stie cineva cam ce e de da facut in situatia in care mi-am pierdut diploma de BAC? Cam ce ar trebui sa fac ca sa obtin un alt exemplar original?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai poti obtine un exemplar original ci doar un duplicat, depunand o cerere la liceul absolvit si platind o taxa.

mira
| mira a răspuns:

Se poate elibera un duplicat.In primul rand te adresezi secretariatului liceului unde vei primi indrumari.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi obţine "un alt exemplar original"!
Poţi obţine un DUPLICAT.

Pentru asta trebuie să depui o Cerere la liceul care a eliberat Diploma respectivă şi să plăteşti taxa aferentă...

Toate cele bune!