| JIHNUNJB a întrebat:

happy
stie cineva cte materi o sa avem in clasa a 5 a?

funda

Răspuns Câştigător
| navinia a răspuns:

Da. happy intra 5-a va fi putin mai greu daca esti genu-l ce nu se obisnuieste cu schimbările. Intra 5-a vei avea aceste materii -->
Matematica.
Limba Română.
Biologie.
Geografie.
Tehnologie.
Istorie.
Religie.
Desen.
Educatie fizica.
Muzica.
Limba străina pe care o inveti tu din clasa a 3-a si vei mai primi o limbă straină.
Si dirigintie.
Dirigintia este ora cand vine Domnu-l/Doamna diriginte/dirigintă si discutati despre ce s-a intamplat in ultimu timp.
happy sper ca te-am ajutat! big grin FUNDITA?

| navinia a răspuns (pentru navinia):

A..si am uitat sa spun ca vei avea si materia numită ''Tic'' adica atunci cand stai la Pc. big grin

| JIHNUNJB explică (pentru navinia):

Mersi

6 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Limba romana
matematica
istorie
geografie
biologie
2 limbi straine
desen
muzica
sport
tehnologie
religie
1-2 optionale

| Northern a răspuns:

Buna!
http://www.tpu.ro/educatie/ce-materii-voi-avea-in-clasa-a-v-a/

Sunt sigura ca raspunsul premiat te va ajuta.

Bafta!

| bbu2eugen a răspuns:

Pai rom mate bio sport desen muzica geografie istorie franceza engleza religie dirigentie tic (pe pc)

| mihamika99 a răspuns:

Romana, mate, biologie, geografie, ed fizica, istorie, muzica, desen, tehnologie, franceza si engleza
funda?