| Andrei199114 a întrebat:

Salut sunt clasa a 12 a si se apropie simularea de bacalaureat, cum pot sa imi invat toate cele opere?

2 răspunsuri:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man le citesti si pe ele si pe comentariile lor nu e mult... termini in cateva zile daca te pui frumos cu burta pe carte e efort mic ca sa iei si tu un bac lol

| Robert1999999 a răspuns:

Pai eu am facut in felul urmator : Inainte de Bac, cu 3 luni (stiu, pare putin timp)am luat toate operele literare, care credeam eu ca o sa ne de-ie la Bac, si am extras din ele ce era mai important, le-am notat intr-un caiet, si pe urma le-am invatat pe toate (Opine, Concluzie, Punctul Culminant, Descriere, etc...) si a functionat am luat Bacul cu 8, 90, se pute-a si mai bine, dar am avut putin timp la dispozitie happy