| Gaftonianu_Stefan_1995 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 8-a si nu sunt inca hotarat la ce liceu sa dau.Sunt din judetul Dambovita, localitate Moreni.Profilul pe care vreau sa-l urmez este filologie.In Moreni liceul nu are dotarile necesare si m-am gandit sa fac naveta pana in Targoviste.Problema este ca nu stiu la ce liceu sa dau! Cantacuzino este bun? Sau daca nu, la ce liceu sa aplic?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista liceelor din Târgovişte ( care au Filologie ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Vezi Topul liceelor din Târgovişte la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Mai bine mergi la Ploiesti, aia au licee foarte tari.

| FearIsALiar a răspuns (pentru SkyPilot):

Este o distana prea mare din Moreni pana la Ploiesti pentru a face naveta.Baiatul se poate duce in Targoviste, totusi liceul din Moreni nu este chiar slab dotat, cel putin asa stiu eu.

| SkyPilot a răspuns (pentru FearIsALiar):

Pentru LMV Ploiesti ar merita naveta.

| FearIsALiar a răspuns (pentru SkyPilot):

N-am spus ca nu merita dar este prea obositor pentru el.

| SkyPilot a răspuns (pentru FearIsALiar):

Un liceu bun are o valoare enorma in viata. Eu am avut noroc de unul.