| RalucaPisicuta a întrebat:

Sunt in clasa a VI-a si am mers la olimpiada de Limba, Comunicare si Literatura Romana. Am luar 100 de puncte din 120. Stie cineva daca se porneste de la 110 puncte sau 100 pentru etapa judeteana (apropo sunt din jub. Bacau)?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai minim 100 puncte!

"Art. 18 Calificarea elevilor la etapele Olimpiadei este condiționată de obținerea unui punctaj minim de 100 de puncte pentru elevii de la şcoli cu predare în limba română şi de 85 de puncte pentru elevii de la şcoli cu predare în limbile minorităţilor naţionale." - SURSA = Regulamentul de la linkul :
administraresite.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=18558

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Snowfall a răspuns:

Eu stiam ca de la 100 in sus.

| diana1211 a răspuns:

Am auzit prin clasa mea, cand vorbeau cei de la olimpiada, ca de la 104 in sus.Nu stiu sigur, eu de data asta nu am mers. Oricum iti urez noroc!