| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

aș vrea să știu ce se face, la profilul de științe sociale, la logică, filozofie, economie și psihologie! Dar cât mai detaliat va rog! Funda.

Răspuns Câştigător
| MisterSTAG a răspuns:

Eu sunt in clasa a 12, la profilul stiinte sociale. Logica, psihologia si filozofia sunt foarte asemanatoare. La logica inveti despre corectitudinea propozitiilor, definitiilor, despre termeni...e greu de explicat.Sunt anumite reguli si formule pe care, daca le retii, va fi usor sa faci diferite exercitii.Totul este logic si daca intelegi de la inceput nu vei avea probleme.La psihologie si filosofie este mai multa teorie si vorbarie.La psihologie inveti ce-i gandirea, memoria, constient, subconstient, chestii de astea, iar la filosofie dezbateti diferite afirmatii ale marilor filosofi.Filosofia este strans legata si de romana.Veti studia filosofiile unor poeti romani.La economie este mai multa matematica.Sunt anumite formulte si exercitii prin care calculati chestii de marketing. Daca stii putina matematica nu vei avea probleme la econimie.

1 răspuns: