| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau mult sa invat engleza(la scoala am profesori varza daca ma intelegeti ce vreau sa spun)nu prea imi permit meditatii momentan si poate ati putea sa imi dati un site ceva care, chiar sa fie bun si sa explice cum trebuie.Dau funda si vot pentru cine ma ajuta big grin poate si un sfat eventual ceva.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca vrei sa inveti engleza bine citeste carti in limba engleza. Multe dintre ele se gasesc gratis pe internet.

| siriusblack98 a răspuns (pentru doctorandus):

Pai si ce carti mi-ai recomanda?

| doctorandus a răspuns (pentru siriusblack98):

Citeste ce-ti place, de ex. daca-ti place astronomia, citeste despre astronomie.

| AtateaConditii a răspuns:

Invata substantivele prima data, la prezent, trecut si viitor, apoi verbele. Uita-te la filme cu subtitrare in engleza si audio tot in engleza.winking