| steffyboy a întrebat:

Am intrat pe al 12-lea loc cu taxa, la facultatea de informatica din Pitesti. Mai sunt sanse sa se retraga 12 persoane de pe locurile fara taxa? Intreb pentru ca stiu ca sunt destui care candideaza la mai multe facultati si ma gandesc ca poate renunta la facultatea asta. Voi ce credeti?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate, dar este greu de crezut ca se vor retrage atatia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate daca era o facultate dintr un oras mai mare unde erau mai multe posibilitati pe informatica probabil se retrageau multi

| CuriousStuff a răspuns:

Cate locuri sunt la buget? 12 chiar nu cred ca o sa se retraga. De obicei se retrag maxim 5-6. Dar pana la urma, totul e posibil.

| steffyboy explică (pentru CuriousStuff):

Sunt 26 de locuri la buget, iar eu sunt pe locul 38...si in caz ca s-ar retrage 12 persoane care sunt in fata mea, as prinde un loc la buget.

| CuriousStuff a răspuns (pentru steffyboy):

Foarte putine sanse, eu am intrat al 6-lea laxa (cand am intrat la facultate) si nu s-au retras decat 2. Dar cine stie. De retras se mai retrag, dar de la buget nu asa multi, mai multi se retrag de la taxa in caz ca au intrat altundeva la buget.

| danutzu96 a răspuns:

In Bucursti de ex se retrag multi. Adica din 45 de locuri unde sunt eu student acum eram pe locul 108 in asteptare si am ajuns pe 43 dupa confirmarea locurilor. Chestia asta tine de noroc si de ce alte alternative au candidatii admisi.

| asperger3 a răspuns:

Sora mea a intrat la taxa(era a doua intrata la taxa)au mai iesit si a intrat la buget.