Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2711780intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Iul
SATI 271.810AFISARI
120.673VIZITE
100.297V. UNICI
3 Octombrie 2012
Celese intreaba:

Salut TPU! Am o intrebare: Puteti sa imi spuneti ce inseamna substanta estoniu? Multumesc, dau funda!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    29 Noiembrie 2012 16:56
    Viu_Florin_1982 a răspuns:

Foarte mulți dintre elevii mei m-au întrebat de estoniu. Nu există o substanță care să aibă această denumire. A fost special creat pentru serialul "Iubiri secrete".
    Imaginați-vă ce s-ar fi întâmplat dacă foloseau numele unei substanțe care într-adevăr există... Probabil că nu puțini ar fi fost și cei care ar fi încercat-o...

• 16 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 3 Octombrie 2012 19:51
    KellyGreen a răspuns:
    Te uiti la iubire secrete nu?
    Substanta nu exista, este inventata special pentu serial.
  • 11 Octombrie 2012 18:31
    AndreasB a răspuns:
    Estoniu, cuvant inventat pentru serialul Iubiri Secrete. In serial, estoniu se vrea a fi o substanta.
  • 3 Octombrie 2012 19:47
    wwwWUFro a răspuns:
    Cred ca din serialul Iubiri secrete l-ai luat, cred ca au inventat ei cuvant google nu stie nimic despre existenta unei astfel de substante sau cel putin despre variantele la care m-am gandit eu "estoniu" si "estonium" tongue
  • 20 Decembrie 2012 15:25
    Probabil cei din iubiri secrete sau gandit la estonia(tara)si de acolo au preluat numelelaughinglaughing)
  • 6 Noiembrie 2013 02:39
    Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:
    Estoniu e substanta foarte putrenica ....si nu e loata din iubiri secrete aceasta substanta chiar a fost acum multi anii in urma prini ea puteai sa creiezi muntati genetice cum ar fi un deget in plus... cauta de pe estoniuu in cartii caci pe net nu o sa gasesti nimic despre ea ca e inttrrezisa a se folosi.si in plus se poate obtine ceva parte din erstoniu daca cobini niste liochide.pt mai multe informatii putem vb in privat la tel 0760287315 sau pe fb kovacs yonut yonut
  • 31 Ianuarie 2013 15:30
    O sa afli cand o sa ajungi in clasa. a 7 si sa stii ca exista dar nu se poate ca fa faci fetele oamenilor alcumva cum e in iebiri secrete
  • 7 Noiembrie 2012 20:22
    renek96 a răspuns:
    Asta este de la iubiri secrete dar este inventat de ei tonguetonguetongue
  • 13 Noiembrie 2012 18:32
    LEGNO a răspuns:
    Si profesoara mea de chimie cica e o substantarolling on the floor) probabil a inteles estonia
  • 4 Octombrie 2012 17:05
    DanielSanRO a răspuns:
    Daia tot caut eu pe google si apare numai Estonia rolling on the floor
    24 Octombrie 2012 17:53
    Tudose_Alexutubun_1994 a răspuns (pentru DanielSanRO):
    Stiu am cautat si eu dar degeaba laughing
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 16 Ianuarie 2013 21:33
    kikistf a răspuns:
    "ESTONIU" = "CLOROFORM" imbecililor! vai de capu vostru. Normal ca nu apare pe net ca s-ar divulga o informatie prea pretioasa, folosita de "oamenii de sus/puternici" Cloroformul isi pierde din efect din clipa in care intra in contact cu oxigenul. In al doilea rand, efectul substantei nu este instant. Este nevoie de 10 minute pentru ca o persoana sa-si piarda cunostinta. Acelasi efect il are si ESTONIUM (chiar mai puternic si efect mai indelungat) Vai mama voastra, a naibii profesori de chimie, santeti varza, nici nu ma mir ca elevii ies prosti de pe bancile scolii. Halal profesori - mai puneti mana pe carti sau mai faceti o data facultatea de chimie/biologie, sau lasati-va de meserie si lasati pe altii in locul vostru.
    16 Mai 2013 14:15
    daniela8491 a răspuns (pentru kikistf):
    Corect :-)
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 24 Octombrie 2012 17:40
    Buna big grin cuvantul estoniu nu exista dar mai mult ca sigur te-ai uitat la iubiri secrete, si eu am cautat cuvantul dar nimic apropo serialul e super tare
  • 8 Noiembrie 2012 20:32
    Yohane a răspuns:
    Cuvantul estoniu e inventat din iubiri secrete nu exista!
  • 27 Septembrie 2013 15:43
    Alexandru_Barba_1991 a răspuns:
    Mai am eu cativa litri daca te intereseaza...winking
  • 24 Octombrie 2012 20:53
    Dragos_Ionut_1998 a răspuns:
    Nu exista asa ceva, mia comfirmat chiar si profesoara de chimie.