| PascuBogdan a întrebat:

Am si eu o intrebare exista vreo tara pe lumea asta in care nu exista munca la negru?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Exista peste tot, ideea e sa fie cit mai putin raspindita practica. Una e cind 2-5% din economie e neagra, iar alta cind ai 50% sau mai mult, ca pe la noi...

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred

| Eastwood a răspuns:

Da, exista, Finlanda!

| KodrutZ a răspuns (pentru Eastwood):

Aproape un sfert nu au afiliere religioasa. Asta spune multe. La noi las' sa facem un mis-mas, ca ne iarta dumnedzo'. Mai ales daca facem biserici din banii furati, a la Becali.

| iSwag a răspuns:

Probabil Suedia, Norvegia....In orice caz, tarile dezvoltate.

| iSwag a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai nu am mai completat, crezand ca e subinteles ca tarile dezvoltate au o rata mult mai scazuta, fiind oarecum invers proportionala cu educatia primita.

| KodrutZ a răspuns (pentru iSwag):

Exista peste tot, ideea e sa fie cit mai putin raspindita practica. Una e cind 2-5% din economie e neagra, iar alta cind ai 50% sau mai mult, ca pe la noi...

| AKARA0 a răspuns:

Cipru.