| GigiBecali123321 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de admiterea la liceu.Fisa in care imi exprim optiunile cu privire la liceul pe care il doresc se completeaza inainte sau dupa examen?
Cel mai bun raspuns sa castige funda magica!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa se completeaza dupa afisarea notelor finale la evaluarea nationala.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.realitatea.net/......66796.html
Potrivit Ordinului MEN 4.925/ 2013, inscrierea computerizata a absolventilor de giumnaziu la liceu va incepe la inceputul lunii iulie 2014. Baza de date cu mediile de admitere vor fi transmise de Comisia Nationala de Admitere pe 3 iulie 2014, iar, de a doua zi pana pe 9 iulie 2014, absolventii clasei a VIII-a si parintii vor completa fisele de inscriere si le vor introduce in baza de date computerizata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e logic dupa examen sa stii si tu ce note ai

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fişa cu opţiunile se completează DUPĂ ce se publică rezultatele la Evaluarea Naţională!

"Completarea opţiunilor în fişele de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a se face în perioada 4 – 8 iulie 2014" - vezi "Calendarul admiterii" la linkul :
http://www.google.ro/......http?/url

Toate cele bune.