| 123Stefy456 a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la centrele de excelenta. Am inteles ca se poate intra ori prin examen, ori cu dovada unor performante la diferite concursuri si olimpiade. Stie cineva cam ce fel de subiecte se dau la examen la disciplina Limba si Literatura Romana pentru elevii proaspat intrati in clasa a X-a? Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| AlexandraAly2003 a răspuns:

Varul meu mi-a spus ca el a dat din ce a invatat in a 9-a si din 4 lecturi
Sper ca ti-am fost de ajutor :*
Funda?