| blackburn1911 a întrebat:

Salut TPU,

Am si eu o nelamurire. Daca un copil a luat la bac urmatoarele note: 5 romana, 5.55 biologie, 2.50 matematica. Ce medii are voie sa-si mareasca in sesiunea din august?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa dea examenul de bacalaureat la toate materiile.

4 răspunsuri:
| ktalyn178 a răspuns:

Ce medii are voi sa-si mareasca in sesiunea din august?
Cum adica sa si le mareasca?
Candidatul a fost declarat respins, asa ca va sustine examenul de Bacalaureat din nou, daca doreste, in august.
Nu ai cum sa-ti maresti mediile la BAC, nu esti la ora de muzica sau desen.

In sesiunea urmatoare, media lui generala (media aritmetica a celor 3 examene) trebuie sa fie cel putin 6 pentru a putea fi declarat ADMIS.

| c0rL a răspuns:

Trebuie sa dea la matematica examenul si sa-l ia cu minim 5 (media dintre obiecte trebuie sa fie minim 6)

| AlexNet74 a răspuns:

Daca un copil, sau daca tu?hee hee

| blackburn1911 explică:

Si daca nu e sigur ca la matematica poate sa faca mai mult de 6, poate sa dea si la romana sa ia o nota mare ca sa faca media 6 la cele trei obiecte?