| Hhwswas a întrebat:

am si eu o problema. Am intrat la un liceu bun ( considerat cel mai bun din orasul meu) pe un profil uman, cu media 9.83.
Am si eu nevoie de ajutor. Problema este ca nu reusesc sa-mi fac prieteni. Toti din clasa mea asculta manele ( sunt singurul care asculta rock, dar nu e problema pentru ca ma adaptez la toate genurile de muzica INAFARA de manele ), sunt tupeisti, fumeaza, joaca jocuri de noroc;

Ce as putea face ca sa ma integrez?
Fundahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stai deoparte.
Ca rocker, te inteleg.
In pauza, stai frumusel cu castile in urechi, nu te supara si nimeni nu-ti *** creierii.
Nu te integra.
Ca sa te integrezi in asemenea creaturi trebuie sa accepti si sa adopti acelasi stil.
Nu merita.
Esti copil bun, ramai copil bun.

Aa, si colegilor tai sa le fie rusine.

| Hhwswas explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca am ales gresit profilul? Ce zici..Eu acum observ ca pe uman sunt mai multe persoane de acest gen.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hhwswas):

Daca tie iti plac romana, istoria, geografia, engleza...Nu iti plac materiile exacte, atunci ai ales profilul corect.
De ce sa ratezi ce-ti place din cauza unor cretini?
Eu sunt la stiinte ale naturii. Am cativa retardati care au tentative sa puna manele. Dar suntem cam 5 rockeri...din 30, si suntem destul de... autoritari si nu prea dam voie cuiva sa asculte manele.
Restul asculta muzica d-aia de la radio si chestii ca Lana del Rey si Artic Monkeys.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Sa stai deoparte." pacat ca baiatu e cam tembel, in loc sa fie asa cum ii place lui vrea sa se transforme ca ratati aia. pacar ca si pe astia care ii duc mintea la mai mult, vor sa fie ca aia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica...Apare fenomenul de "turma".
Dar nu cred ca un rocker se va da "pe brazda" asa usor.
Asta daca e un rocker adevaratwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dar nu cred ca un rocker se va da "pe brazda" asa usor." sa speram. la multi efectul asta "de turma" ii prosteste. pacat. asa sunt destui cocalari si idioti

| Hhwswas explică (pentru anonim_4396):

Am gresit cand am scris in intrebare "Ce as putea face ca sa ma integrez?". Daca voiam sa ma integrez cu o adevarat o faceam pana acum, dar nu pot, pentru ca asta nu e genul meu.

| Hhwswas explică (pentru anonim_4396):

Nu imi plac materiile pentru ca sunt inutile, nu o sa ma ajute cu nimic mai tarziu. Cel mai mult imi placea informatica, matematica si romana dar am ales acest profil pentru ca am fost "obligat" practic. Aveam de ales dintre asta si Matematica-Informatica, iar la mate-info imi era frica de fizica, iar acum e prea tarziu sa ma transfer ca am uitat toate notiunile matematicii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hhwswas):

Esti clasa a 9a?
Sa stii ca nu e tarziu.
Mediteaza-te vara asta si muta-te.
Chiar nu e tarziu.

| Hhwswas explică (pentru anonim_4396):

Da, dar o sa fac fizica multa si nu o suport.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hhwswas):

Nu trebuie sa dai teza la fizica.
Iti alegi tu altceva.

| Hhwswas explică (pentru anonim_4396):

Da, dar bacul la matematica e destul de greu, aici la profilul meu pot lua lejer la bac peste 8.50 -9.
Pot merge la orice facultate cu stiinte sociale? ( mai putin politehnica)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hhwswas):

Pff, scuze.Eu sunt la SN.
Ce stiu despre uman este de la cunostinte.
Dar poti face orice facultate daca iei admiterea, indiferent de profil.
Profilul este ca sa te mai ajute.

| Hhwswas explică (pentru anonim_4396):

Ok, multumesc mult pentru sfaturi! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hhwswas):

big grin Cu placere.

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cineva inteligenta spune " mai bine singur decat printre persoane care nu te simti bine". Se pare ca tu nu esti asa de inteligent incat vrei sa decii cocalar numai ca sa ai cu cine vorbi. pacat

"Ce as putea face ca sa ma integrez? " si ca sa nu zici ca sunt total nesimtit. Pai trage o frizura de aia de afemeiat, ia-ti un tricou roz pe tine, pantaloni stramti, da muzica tare la telefon (nimic in afara de gura si salam ) si lat de aur la gat zici ca e lantul cu care iti legi caini si esti ca ei. noroc

| DisturbeDd a răspuns:

Simplu, te apuci de fumat, de baut si de pacanele. Glumesc.
Ma indoiesc ca toti din acea clasa sunt asa. E imposibil ca macar o persoana sa nu fie ca tine, problema este ca nu sti carui grup vrei sa apartii : "smecherii" sau "tocialrii". Asta tu decizi.
Bafta!
P.S. ai grija de grup alegi ca sa nu regreti mai tarziu.

| aXandra a răspuns:

În primul rând nu trebuie să te schimbi doar pentru a te integra într-un grup în care tu nu aparții. Mai bine îți găsești prieteni în alte clase cu care să te înțelegi. Oricum, trebuie să faci ce simți tu, fiindcă e viața ta și trebuie să te gândești ce ai de câștigat și de pierdut.

| Aalyn91 a răspuns:

Fi unul de al lor happy