| tavy23 a întrebat:

am un scris foarte urat si cum va incepe scoala curand vreau sa mi-l schimb.Imi puteti da niste sfaturi, site-uri etc?

Răspuns Câştigător
| KOSTY74 a răspuns:

Scrie incet fara graba, incearca sa faci literele cat mai ordonate caligrafic si corecte.

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Incearca sa scrii in timpul liber fara graba si sa te straduiesti sa fie literele cat mai frumoase.Si eu scriam destul de urat (se intelegea, dar nu era frumos ) in clasele 1-4 si pe urma mi l-am "reparat "happy

| Wehrmacht a răspuns:

Tu esti norocos/norocoasa...eu abia mai pot sa scriu dupa vacanta asta.

| zurick a răspuns:

Scrie incet si rotunjit. Exerseaza pe un caiet! Si eu am avut problema cu scrisul si nimeni nu-l intelegea, acum nu ca scriu neaparat frumos, dar se-ntelege ce scriu.Pa,pa.

| val31989 a răspuns:

Buna.Nu am avut probleme cu scrisul dintr-a 1-a scriam frumos, desigur mi s-a mai schimbat pana acum.Dar am vazut ce face profa de franceza cand vede ca scriem urat, ne pune sa scriem cat mai multe texte, insa sa nu ne grabim.Ar trebui sa incerci si tu asa, si daca nu-ti merge nu dispera laughing, incearca si scrie mai multe texte fara sa te grabesti.
Trebuie din vara sa faci asta, si pana acum, adica pana luni ti-l perfectionai.
Bafta!

| puscahoreangaion a răspuns:

Antreneaza-te in fiecare zi cun text la viteza medie, caci la facultate vei fi nevoit sa scrii repede dupa dictare!