| Mafiotu007 a întrebat:

am vazut rezultatele la evaluarea nationala.Este ok ce note am luat, numai ca am o problema.La matematica m-am uitat la barem si stiu ca pot lua un 6.50-8.Dar la examen am luat 5.80.Intrebarea mea este:cum depun o contestatie,cu trebuie sa ma duc acolo, daca trebuie sa ma duc cu un parinte, si daca e bine sa fac contestatie stiind ca merit mai mult? Multumesc anticipat si dau funda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa depui contestatie, impreuna cu un parinte, la secretariatul scolii tale, pana la orele 20, 00.
Contestatia nu iti va schimba nota daca diferenta este de pana la 0, 50 puncte la nota. De asemenea iti poate si schimba nota in minus, asa ca gandeste-te bine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Contestaţiile se depun DOAR între orele 16-20!

Cererea pentru recorectarea lucrării/Contestaţia se completează de către elev/candidat şi părinte & se depune la Secretariatul şcolii!
Diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.
Nota finală este nota de la RECORECTARE ( după Contestaţie )!

În general, la recorectare notele au fost mai MICI decât cele iniţiale sad

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, nu poti fi Mafiot 007 si sa nu depui contestatie! E o tautologie.