| Darkbloom a întrebat:

Salut Tpu.Anul acestea termin liceul si bineinteles vreau sa continui mai departe[stiu ca nu ajuta cine stie ce o facultate,dar in fine],insa nu stiu ce facultate sa aleg,eu sunt o persoana foarte creativa,imi place sa comunic foarte mult cu persoanele din jur, am idei creative...

2 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Trebuie sa stii ce-ti place sa faci. doar faci asta aproape zilnic. nu ajuta o facultate facut-a aiurea insa daca stii ce vrei este exact ce ai nevoie, deci ajuta enorm de mult. esti creativ, informatica, design...dar nu te lua dupa altii. fa o analiza, pune pe hartie tot ce-ti place sa faci zilnic. cunoaste-ti istoria

| nechiforboss a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa alegi ceea ce doresti tu sa faci, ceea ce simti, ceea ce te atrage cel mai mult dar ca sa-ti dau un sfat:ai spus ca esti o persoana creativa, comunicanta deci parerea mea ca ai putea urma ''Comunicatiile'',''Asistenta sociala''; Arte Plastice.Dar important e sa alegi ce-ti place tie cel mai mult!