| laurentiu9712 a întrebat:

as vrea sa fac facultatea de MĂSURĂTORI TERESTRE ŞI CADASTRU, intrebarea mea este: cat de grea este aceasta facultate, eu am facut m2 in liceu, este o matematica mult mai grea?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este geometrie si - rareori - diferentiale si integrale.
In armata, au fost multi la topo doar cu pregatire de liceu.

| laurentiu9712 explică (pentru Bula):

Iar geometria aceea este asa imposibila sau nu? ultima intrebare: pot termina facultatea aia avand in vedere ca am cunostinte medii la matematica?

| laurentiu9712 explică (pentru laurentiu9712):

Si inca ceva eu as alege mai repede psihologia la spiru haret iar a doua optiunea este asta cu masuratori, ce credeti ca merge mai bine pe viitor?

| MrLucas a răspuns:

E matematica pe paine, am terminat eu topografie si stiu ce vb.

| laurentiu9712 explică:

Deci este foarte grea sau este acceptabil?