| LoveMusic14 a întrebat:

As vrea sa stiu părerea voastră despre ce liceu ar îndeplini condițiile mele. Liceele la care sa vrea sa merg sunt sava, lazar sau George Cosbuc, spiru (am medie de toate). Eu vreau sa merg la un liceu care imi poate oferi o bursa in marea britanie si care sa fie recunoscut in țările străine precum Anglia, America. Ce imi sugerați?

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

In primul rand, nu ai de unde sa stii daca ai sau nu medie de toate, deoarece media 5-8(respectiv 5-7 la tine) nu reflecta de cele mai multe ori si nota din examen care conteaza in proportie de 75%, sau chiar deloc.Eu am trecut a9-a in Sincai si sunt destul de multumit de liceu, am auzit ca are proiecte in afara, deci ti-l recomand.
In al2-lea rand, dintre liceele de mai sus eu prefer Sava si Lazar, dar si Cobuc si Spiru sunt ok(mai degraba Cosbucbig grin).Nu stiu tocmai daca ofera bursa sau nu, insa cel mai probabil Cosbuc, fiind numit si "liceul de engleza" ofera burse in Marea Britaniehappy. Oricum, banuiesc ca si Sava si Lazar, fiind licee de top ofera unele burse, insa nu sunt informat din acest punct de vedere.Insa, parerea mea e ca e destul de devreme sa te gandesti la asta, presupunand ca treci a8-a.
Bafta!

| valeeExpress a răspuns:

Hei! Eu te-as sfatui sa alegi Sava. Sunt boboc in acest liceu si este superb. Tocmai acum cateva zile au venit niste elevi din clasele mai mari pentru a ne face un anunt. Acesta consta in depunerea cererii cu privire la inscrierea la Cambridge. Deci da, acest colegiu ofera burse, dar cel mai probabil ar trebui sa fii la bilingv. Sincer sa fiu, nu credeam ca o sa intru in Sava si in clasa a 8-a voiam in Spiru, iar apoi in Lazar. Consider ca alegerea facuta este cea mai buna si nu o regret. Sincer sa fiu, in Cosbuc sunt profesori nativi din Anglia, America, Canada si Australia si cel mai probabil si acolo se ofera burse, avand bilingv. Cred ca daca termini un profil bilingv vei primi. Am o curiozitate. Tu unde ti-ai dorii sa intri? Ce medie 5-7 ai? Succes!

| Forev3rAlone a răspuns:

Spiru, din punctul meu de vedere.