| AlexMahone a întrebat:

cum este vara la corigente? adica am inteles ca trebuie sa dau un examen si pana atunci sa ma pregatesc din tot anul... si cand o sa dau examenul o sa il dau cu profesoara cu care am facut sau cu alta profesoara?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți spun din "experiență".
Examenul de corigență se susține din două probe, oral și scris. La sfârșit se va calcula o medie între cele două probe.
La examenul din toamnă, trebuie să cunoști toată materia.
Dacă ești în clasa a VIII-a, examenele se susțin între 19-21 august.
Dacă ești în clasele V-VII, examenele vor fi între 2-5 septembrie.

Da, de obicei examenul de corigență se susține cu profesoara ta, dar există si cazuri în care poți fi evaluat de către alt profesor (după dorința profesoarei tale)!
Dacă nu obții notă de trecere (peste cinci!) vei fi... repetent.
Deci, pregătește-te! Nu confunda totul cu o joacă! happy

1 răspuns:
| patriiiii89 a răspuns:

O sa-l dai cu profesoara ta si sa stii ca e nasol la corigente. materie multa si e greu daca nu pricepi. Bafta