| kossmin16 a întrebat:

SALUT TPU! Cum pot invata mai bine engleza? FUNDA

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Daca iti plac jocurile in general o poti invata din jocuri sau daca iti plac cartile poti invata si din carti.
Cu siguranta in cativa ani o sa o sti perfect daca citesti in fiecare zi.
Sau... poti sa faci meditati asa ar fi cel mai simplu si sa rogi un profesor de limba engleza sa o ia de la 0 cu tine si sa te invete tot ce trebuie sa stii. Sau macar esentialu.

Bafta!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din jocuri, asculti muzica in engleza, esti atent la orele de engleza, repeti engleza(vb cu cineva pe skype, la telefon sau in viata reala)

| Lolităăăă a răspuns:

Asculta ocaseta in limba engleza noaptea pana ziua. laughing)

| Lhurricane a răspuns:

Urmareste filme in limba engleza, si nu fi atent doar la film fi atent la vocabular cuvinte, in timp ce tu citesti subtitrarea o sa auzi si pronuntia, cel mai usor mod. apoi mai sunt jocurile in engleza.succes

| Hinata1999 a răspuns:

Asculta melodii in engleza
Uita-te la filme in engleza netraduse
Cauta carti cu CD
Fa-ti teste online ca sa vezi la ce nivel te afli
Succes!

| Nadia18 a răspuns:

Poti sa faci pregatire cu un profesor.

| anibanani145 a răspuns:

Cu meditatie. sper ca te-am ajutat

| Agnieszka a răspuns:

Citind articole si uitandu-te la filme fara subtitrare.

| jmecheriepefelie a răspuns:

Cumpara un dictionar de engleza..Si incearca sa formulezi propoziti sau conversatii in limba engleza si o sa inveti.dar nu te gandi ca in 7 zile esti gata... Funda?

| Aleex_Alex_1997 a răspuns:

Pai ai putea prin a face acea materie mai distractiva

| PoisonB a răspuns:

Trebuie sa ai practica...adica sa o vorbesti cu cineva...iar studiind uitandu-te la filme fara subtitrare si ascultand muzica ai un oarecare ritm adica nu o pierzi. In concluzie, daca vrei sa inveti engleza mai bine trebuie sa incerci sa vorbesti(poate fi extrem de greu la inceput chiar daca tie ti se pare ca o stii perfect in mintea ta)