| SATIR a întrebat:

Cum sa fac/ ce sa fac si eu sa invat mai usor. adica... atunci cand citesc, ma gandesc la altceva. nu ma pot concentra la ceea ce citesc...
pareri? despre ce ar trebui sa fac?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Trebuie sa fii ambitios! Sa zici: 30 de minute imi invat toata lectia la biologie de exemplu. Si nu te ridici de la birou pana nu stii lectia! Daca sa zicem iti ia mai mult de 30 de minute atunci stai acolo pana termini de invatat. Si pana la urma, daca ai ambitie, va trebui sa inveti decat sa te gandesti la altceva. Pentru ca daca te gandesti la altceva ar trebui sa stai cam mult la birou pentru a invata o lectie la biologie nu? laughing Dovedeste-ti tie ca esti o persoana ambitioasa!

| SATIR explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Chiar sunt o persoana ambitioasa!
si mereu reusesc sa fac ceea ce-mi propun.
vreau ca si acum sa reusesc!

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru SATIR):

Daca esti asa cum spui tu ca esti, sigur vei reusi! Iti tin pumniiwinking

| SATIR explică (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Multumeeeesc!

5 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Poti incerca si ceva medicamentos. Pentru mine au functionat. Citeste aici http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/memorie-si-concentrare-x-30 este interesant.

| lovemeoana a răspuns:

Incearca sa fi atent la ce citesti. uita de restul gandurilor