| darkfireforever a întrebat:

Salut TPU! Cum vi s-a parut clasa a VII-a? Ce a fost cel mai greu la ea?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Clasa a VII-a, ca toti anii de gimnaziu, a fost usoara. Sa zicem ca a VIII-a e mai urata din cauza presiunii pe care o resimte elevul din cauza examenelor.
Nu e nimic asa greu in acest an, nu ai de ce sa te temi. Cand ai sa ajungi la liceu o sa zici ca pana atunci nu ai vazut ce e aia greu. Chimia e un obiect nou, dar nu e cine stie ce. Mie nu imi place, nu ma fascineaza personal, dar e usoara- ma refer la ce se face la clasa. Matematica e cu mai multe formule in a VII-a probabil, dar nu mi se pare asa greu sa retii cateva chestii.
Succes in noul an scolar!

| darkfireforever explică (pentru AnonimaOk):

Multumesc pentru raspuns! Eu am terminat cls a VII-a si eram curios de parerile altora despre ea big grin

| AnonimaOk a răspuns (pentru darkfireforever):

Cu placere!

4 răspunsuri:
| anaaandr17 a răspuns:

Clasa a VII-a e foarte usoara, ce ar putea sa ti se para greu in gimnaziu?laughing

| SmallBrain a răspuns:

In clasa a6a am inceput sa facem fizica, asta a fost cel mai greu.