| Houstain a întrebat:

Dacă am scris la exerciţiul 3 de la subiectul I „vara" şi „la vacanţa cea mare" mă punctează?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Eu am pus "vara" si "clasele primare", dar de fapt era "vara" si parguitul strugurilor" care inseamna luna septembrie.
Eh, daca corectorul este mai "nepasator" s-ar putea sa puncteze happy

| Houstain explică (pentru introduaicinumele):

Da, dar mie mi se pare că şi „vacanţa cea mare" ar fi bun. Oricum, sper să mă puncteze, mersi pentru răspuns!

4 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Eu am pus "fusese scolar bun" si "zgomotul trasurilor" (nu m-am gandit sa ma uit mai jos) oare iau ceva?happy la mine e o privire mai generala asupra timpului.

| Houstain explică (pentru ionut258):

Nu cred că iei ceva, nu mi se pare că arată timpul.

| PionInJoculVietii a răspuns:

Eu am scris "la vacanta cea mare" si "pe la parguitul strugurilor", dar se admit si alte raspunsuri corecte.