| FenN1x a întrebat:

E adevarat ca ASE-ul nu te ajuta in viata? Asa imi zic prietenii, ca nu mai e bun, iar cine vede ca ai ASE nu te angajeaza. Nu stiu ce sa cred, e adevarat?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te va ajuta sa-ti gasesti un loc de munca dupa absolvire in conditiile in care ASE-urile din Romania "produc" economisti pe banda rulanta de multi ani---- "productia "depaseste cu mult capacitatea de absorbtie a pietei muncii pentru aceasta profesie!

| AlexMirel a răspuns:

Depinde la ce sectie te duci de exemplu o ruda de a mea este in al doilea an la facultate si este angajat de catre o companie mysis sau ceva de genul care produce programe pentru banci iar el este ajutor de programator primeste in jur de 40 de milioane. De acolo nu ies doar economisti.