| May2001 a întrebat:

Eu am fost admis in cls a IX-a la stiinte ale naturii intensiv engleza dar vreau la franceza. Cele doua clase aveau acelasi cod asa ca, avand medie mare, am intrat la engleza. La sfatul directorului am facut cerere de transfer de la engleza la franceza. Credeti ca va fi aprobata?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca va fi aprobata. Si numarul maxim de elevi dintr-o clasa este de 30, asa ca nu este o problema sa fie 29 de elevi.

| AC4S4 a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema, maximul pe clasa este de 30 de elevi. Dar probabil ca el deja a dat lista la inspectorat/minister si nu mai poate face nimic, poate trebuie sa faca el o cerere. Nu vad de ce nu ar aproba directorul cererea, dar tine si de inspectorat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Daca te-a sfatuit directorul, ti se aproba. Doar el le aproba, nu-i asa?

| Lands0fMancunia a răspuns:

Da, de ce nu? Daca au un loc liber iti va accepta cererea.

| May2001 explică:

Pai nu au loc liber. E clasa plina...28/28...