| SoP222 a întrebat:

Ieri am dat Evaluarea Nationala la romana si din greseala am scris o propozitie si din reflex am pus doua ghilimele la sfarsitul propozitiei si la inceput nu am pus, apoi am taiat cu o linie acele doua ghilimele si arata ca un H, se considera semn?

2 răspunsuri:
| Ancaaa23456 a răspuns:

Depinde de profesorii care corecteaza. Unii pot considera semn, altii nu. Dar nu cred ca ghilimelele alea taiate ies chiar asa in evidenta incat sa te depuncteze.

| Alex1234123 a răspuns:

Stai linistit, se cunoaste ca ai taiat.

Nu se va intampla nimic happy

Bafta la examenul la mate!