| INTERMED1 a întrebat:

Salut TPU,in vara am bac-ul si mie teama sa nu il pic,eu dau la mate, romana si biologie..momentan am invatat aproape (mai am 3-4)toate comentariile la romana, dar la biologie nu stiu ce sa fac...nu prea retin mai nimic de la biologie(dau din cls 11 si 12 bac-ul la bio) iar la matematica sunt paralel de tot...imi puteti lasa aici niste sfaturi,cum sa invat sa imi intre si ceva in cap? Si m-ai am o intrebare MemoPlus ajuta cu ceva? Eu de regula invat doua,doua ore jumate pe zi e ok sau trebui sa invat mai multe ore? Astept sfaturile voastre, multumesc.

1 răspuns:
| Neem a răspuns:

De ce nu dai la informatica sau la chimie in loc de biologie ...sau nu stiu, la logica daca ai posibilitatea. Referitor la matematica nu stiu ce sa spun.Trebuia sa te gandesti de mult la asta. Poti sa inveti matematica prin practica, adica multe problemere rezolvate altfel nu ai cum ...bafta la invatat happy