| DeCeMaiContează a întrebat:

Maine urmeaza sa fac vaccinul de clasa a 8-a.Intrebarea mea e, ce vaccin se face? BCG sau DT(Diftero-Tetanic)? Sau se fac amandoua? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ambele se fac. Banuiesc ca sunt combinate in acelasi vaccin.

| DeCeMaiContează explică (pentru CuriousStuff):

Si vaccinul este dureros? Am auzit ca BCG-ul este...

| CuriousStuff a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

Spre deosebire de altele, da, e putin dureros... Daca il compari cu un ATPA/VTA (Anti Tetanos), de exemplu, la care nu simti absolut nimic... Da, BCG-ul doare putin, dar nimic de care sa te temi.

| DeCeMaiContează explică (pentru CuriousStuff):

Ok,multumesc de raspuns happy