| AndreiTheDev a întrebat:

Mi-am calculat Media Anuala aproximativ si vreau sa sa va intreb daca este buna. Media mea este 9, 40. Am intrebat multa lume si au spus ca este o medie foarte buna, dar eu nu sunt prea multumit de ea. In Semestrul I am avut 9, 66 si in Semestrul al II-lea am calculat aproximativ ca voi avea 9, 14. Nu stiu cum am scazut atat de mult. :C. Asadar, voi ce credeti? Este buna Media Anuala 9, 40?

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Notiunea de " buna" este relativa: cu o asemenea medie poti intra la multe licee bune, dar nu si la liceele foarte bune, in clasele de elita, din marile orase.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce era nevoie să scrii "Media Anuală" folosindu-te de majuscule, la începutul cuvintelor?
Bravo ție, dacă e așa, dar nu-i cazul să vii pe siteul acesta, pentru a te lăuda cu rezultatele tale.

| AndreiTheDev explică (pentru floresdemayo):

Nu am venit sa ma laud, voiam doar sa le cer opinia altor persoane. Iti multumesc pentru raspuns!winking

| Ineys a răspuns:

Nu, mie mi-a esti 11.90 pe primul semestru.
Cum... sa sa nu fie buna, eu ma rog sa-mi iasa 8 rolling on the floor.

| AndreiTheDev explică (pentru Ineys):

Iti multumesc pentru raspuns si mult noroc!

| kyliejenner a răspuns:

"Buna" pentru ce?!

Ce naiba conteaza asa de mult ce medii anuale aveti? Doar daca esti a 8-a si iti trebuie pentru media de admitere la profilul pe care il vrei, in rest nu-i vad rostul. No one cares.

| BogdanDediu a răspuns:

E foarte buna media! Mi-as dori si eu sa o am!

| AndreiTheDev explică (pentru BogdanDediu):

Multumesc pentru raspuns!

| Petre_Costyn_1993 a răspuns:

Pai, ce clasa esti?

| StefanT230 a răspuns:

Este buna dar daca mai aveai 10-20puncte se trecea zece dar oricum premiul 3 sau 2 vei primibig grin

| AndreiTheDev explică (pentru StefanT230):

Iti multumesc pentru raspuns!