| EffieStone a întrebat:

Miine e ultima zi ca sa depun documentele in original la universitate la care m-a admis, problema este ca astept rezultatele de la celelalte 2 universitati la care am depus. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti face decat o alegere --- ori o alegi, ori renunti la ea!

Pentru ca in redactarea intrebarii, ai folosit termenul de " universitate" si nu pe cel de "facultate " inteleg ca este vorba despre o alegere intre mai multe universitati. Cum o universitate are in componenta sa mai multe facultati, in analiza premergatoare alegerii ce o vei face, iti sugerez sa alegi prestigiul, adica una dintre universitatile romanesti care au intrat in clasamentul „U-Multirank" : http://www.digi24.ro/......asament+UE

| TheAce a răspuns:

E genul de moment in care cheia se gaseste in intrebarea ''ce te vezi facand cu placere peste 20 de ani''. Trebuie sa faci o alegere, in zilele pe care le mai ai la dispozitie, si nu sunt multe. Poti alege sa optezi pentru 2 facultati daca ai mai multe pasiuni, sigur.