| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana viitoare am teza la chimie si nu stiu nimic. Sunt clasa a 9-a, profil mate-info. Evident, nu am ales chimia ca teza dar profa nu schimba subiectele. Am deja un 3. Ma ajutati va rog cu niste notiuni de baza, ponturi sau posibile ex? In generala nu prea am facut chimie iar profesoara pe care o am acum crede ca ne-am nascut invatati. Foloseste tot felul de simboluri si formule ciudate si se mira ca, nu doar eu, ci restul clasei ne uitam lung. Am un tip in clasa, a avut in generala o profa exigenta la chimie si acum se descurca. L-am rugat sa ma ajute, si m-am mutat cu el in banca dar nu prea inteleg nimic. Am de recuperat cam tot...

Răspuns Câştigător
| marriancosmin a răspuns:

Iti sugerez sa te meditezi, este cea mai eficienta cale.Nimeni nu iti va explica mai bine decat un adult ce se pricepe. Funda?