| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Stie cineva cat este bursa aceea de la scoala la care trebuie sa ai media peeste 7.50? FUNDA

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa de studii este in aceeasi suma pentru toti care indeplinesc conditiile, doar ca nu se poate spune cuantumul exact al acesteia.
Un ex.: Pentru aceasta bursa se acorda un buget de 50.000 lei pe an si sunt 100 de elevi care indeplinesc conditiile, atunci bursa va fi de 500 lei pe an. Daca sunt numai 50 de elevi bursa va fi de 1.000 de lei pe an. Cifrele sunt aleatorii, este vorba de anul scolar si bursa va fi lunara.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la bursa de studii.
Nu este o suma fixa, este in functie de buget si numarul de elevi care indeplinesc conditia de medie.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Ioandelasal):

Adica daca am 7.50 suma este mai mica, si daca as avea 8 ar fi mai mare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Bursa de studii este in aceeasi suma pentru toti care indeplinesc conditiile, doar ca nu se poate spune cuantumul exact al acesteia.
Un ex.: Pentru aceasta bursa se acorda un buget de 50.000 lei pe an si sunt 100 de elevi care indeplinesc conditiile, atunci bursa va fi de 500 lei pe an. Daca sunt numai 50 de elevi bursa va fi de 1.000 de lei pe an. Cifrele sunt aleatorii, este vorba de anul scolar si bursa va fi lunara.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cuantumul burselor şi data la care se acordă DIFERĂ de la o localitate la alta ( este în funcţie de bugetul alocat )...
Vezi alte detalii despre burse în Metodologia de la linkul :
http://www.isj.gl.edu.ro/......0ELEVI.pdf

Cererea pentru bursă o depui la Secretariat, tot de acolo ridici şi bursa ( sau de la Casieria şcolii ).

Toate cele bune!