| CristianPreda a întrebat:

Sunt clasa 11-a si deja incerc sa ma gandesc la ce o sa fac dupa ce termin liceul,dar nu am nicio idee. Facultatea as vrea sa o fac preferabil in strainatate. Vreau de preferat intr-o tara in care sa imi pot valorifica si franceza si engleza. V-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta cu niste idei. Eu sunt la filologie/bilingv franceza, dar si cu engleza ma descurc destul de bine. Poate imi puteti da si niste exemple de profile(cred ca asa se numesc si la facultate) si sa imi spuneti ce as putea deveni dupa ce termin acele studii. Va multumesc anticipat

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pai aici depinde si ce vrei sa faci! Sa te gandesti la un profil si la o meserie pe care o s-o practici cu cel mai mare si multa placere!