| DenimM a întrebat:

Sunt clasa a 11-a la profil protectia mediului.
Bacul il dau la Romana, Matematica si Biologie (nu stiu sigur daca si la o limba straina).

Mi-e cam frica de bac, mai mult la romana si biologie, cu matematica le mai am si biologia putin, dar la romana mi-e frica de mor, nu stiu nimic.

Pentru cei care au dat bacul la aceste materii, daca imi poate spune si mie cineva cum a fost, daca a fost chiar asa greu?
De expemplu la romana daca fac primul subiect si putin din al doi-lea (la al trei-lea nu ma pricep deloc, si asa ca eu nu citesc carti) pot trece?
La metematica sunt mai bun, iar la biologie sunt putin cam in dubii, dar stiu ca se dau exercitii cu alegerea variantei corecte, completarii, adevarat/fals etc.

Si daca iau bacul, cam ce pot iesi eu de pe acest profil?

Oricum eu am in plan altceva, de exemplu inginer agronom cum a tatal meu (sa urmez facultatea facuta de el) sau sa ma duc pe armata cum e varul meu.

Voi ce ziceti cei care au urmat acest profil?

1 răspuns:
| Aida200020 a răspuns:

Nu sunt la acest profil dar te pot ajuta legat de lb romana. Trebuie sa faci cel putim primele 2 subiecte BINE ca sa iei nota 7. Nu te baza insa pe faptul ca tu vei face primul si putin din al doilea pentru ca nu stii ce iti poate pica. Pune te le invatat sj incearca sa faci si subiectul 3