| Durbaca_Alex_1998 a întrebat:

Salut, TPU sunt clasa a 12-a si as vrea un sfat referitor la faculatea pe care vreau sa o urmez. Hobiurile mele sunt electronica si it ( construiesc repar calculatoare mai scriu câteva linii de cod).
As vrea sa urmez facultatea etti din cluj ( electronica telecomunicatii si tehnologia informatiei).
As vrea sa întreb ce voi invata acolo?
Dupa cei 4 aninde faculate in ce domeniu si in ce fel de companii voi putea sa profesez.
Ce voi face in aceea companie?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca esti bun si ajungi in ceva proiecte importante, IT-ul e un job foarte banos mai ales daca esti pasionat. Stiu pe cineva care e in Romania si a ajuns sa castige si 200 de milioane. big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe site ul facultatii sunt descrise toate sectiile si programele pentru fiecare an, ai sa vezi acolo ce vei studia.

De lucrat vei lucra in functie de sectiile si specializarile pe care le vei face in facultate... de la programator la inginer electronist.

| HardCore7750 a răspuns:

Du-te pe electro (si eu sunt tot acolo, la liceu) in a 12-a cu doar cateva linii de cod, cam putin daca vrei IT.