| Andrei351111 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a, si voi studia in UK anul urmator, stiu de imprumuturile pe care mi le vor acorda cei de acolo. Intrebarea este, statul din Romania ma poate ajuta cu ceva, o bursa macar? Am inteles ca pe Ambasada se dau burse? Multumesc

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ce interes ar avea statul roman sa-ti finanteze tie studiile in UK, studii pe care le poti face si in tara de bastina?!
Poate ai auzit de bursele Erasmus, dar astea sunt burse de mobilitati pentru studenti ai facultatilor din Ro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Statul romana iti finanteaza studiile in Romania nu in UK