| LevBestCont a întrebat:

Sunt Clasa a 6 a si eu, colegii si doamna diriginta ne-am gandit sa ii facem o surpriza doamne invatatoare din clasele 1-4 de multumire si ne-am gandtit sa facem un fel de serbare iar eu cu un coleg am fost alesi sa facem un fel de discurs de multumire si nu prea ne vin idei ne puteti ajuta cu niste idei va rog? vrem sa impresioneze cat de cat. MULTUMESC a si bineinteles FUNDA

Răspuns Câştigător
| nyky_1703 a răspuns:

Buna sa vedem daca e bine:
fata si baiatul:Buna ziua!
baiatul:v-am invitat aici ca sa tinem o mica serbare in cinstea doamnei invataoare (numele)pentru a-i multumi ca ne-a indrumat si ne-a ajutat de fiecare data cand am avut nevoi si ne-a fost ca a doua mama
fata:fiindca a invatat toti copii poezii, cantece si le-a aratat drumul pana in clasa a 4
baiatul:Va multumim inca odata pentru tot ce a-ti facut pentru noi copii
fata:acum o sa inceapa serbarea cu poezia sau cantecul (numele)

si apoi spuneti voi urmeaza cantecul(numele)sau poezia

funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce frumos!
Pai, ziceti buna ziua si ii ziceti pentru ce e serbarea si ca va e dor de ea si ca o iubiti, ca sunteti recunoscatori ca va fost alaturi in acei 4 ani, ca nu v-ati fi dorit o alta invatatoare, ca a fost cea mai buna. Apoi, incepeti serbarea. Cred ca orice ati face va fi impresionata si bucuroasa!