| TomaKa1900 a întrebat:

Sunt elev in clasa a VIII-a si ma gandesc la ce sa devin (sunt mai nehotarat).
Ma gandeam la Pilot Militar, dar unea lume spune ca nu se merita, zbori putin etc. (+ ca exista riscul de a nu mai fi)
Apoi ma gandeam sa devin Medic Stomatolog, dar acolo se zice ca este salariul mic si nu se merita.
Ce parere aveti voi in legatura de asta?

PS: Daca devin pilot militar, poti alege ce categorie devii: bombardier, marfa etc?

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Daca te iei de pe ce spune lumea... nu vei ajunge nimic laughing
Fa ceea ce iti place, daca reusesti sa faci asta o sa fie bine.

| cineva11111111 a răspuns:

Eu sunt intr-a 7a si vreau sa ma fac programator sfatul meu e sa gasesti o meserie care sa te puna la adapost de posibilitatea de a muri din cauja slujbei + iti trebuie o preiune arteriala foart buna ca sa devii pilot si din cate stiu trebuie sa urmezi o gramada de ani de liceu facultate si alte din astea casa devii pilot. FUNDA?

| Daniel_Blaga_1994 a răspuns:

Asta depinde de tine, de rezultatele tale. Daca tot vrei sa devi aviator, atunci ai de lucru:
1. Sa fi disciplinat
2. Sa ai rezultate foarte bune la invatatura
3. Nu ai voie sa ai nota scazuta la purtare (la Scoala)
4. Sa urmezi o scoala care are acest profil (armata)