| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a Xa la mate-info intensiv info. Fac 3 ore de Fizica pe saptamana iar profesorul nostru pur si simplu doar scrie la tabla (nici macar nu stim titlul lectiei),scrie multe formule, nu stim la ce sa aplicam acele formule pentru ca exercitii nu facem, scrie la tabla foarte mult si nici macar nu stim ce lectie facem. E genul de profesor dezorganizat.

In primele 3 saptamani de scoala ( 9 ore de fizica) am facut un singur exercitiu, care l-a rezolvat el singur la tabla, se misca foarte rapid si noi nu intelegem ce vrea de la noihappy

Cine mai are un profesor asa? Sa-mi spuneti si mie cum este la teste. Pentru ca ma gandeam daca noi nu facem nici un exercitiu atunci din ce ne va da testele?
Stie foarte multe dar ca profesor este slabhappy

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Faceti doar 3 ore de fizica pe saptamana? Tare laughing. Cat despre problema ta, poate la test o sa va dea numai teorie. Asta e preferata mea laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu va da exercitii. Va pune sa ii ziceti formulele si definitii. Dar ma indoiesc. Cauta pe net probleme. Nu sunt asa grele

| chitaramea a răspuns:

In primul rand poti pune intrebarea asta colegilor mai mari care probabil au luat deja note la el. Dupa cate spuneau si cei de mai sus te asigur ca problemele sunt foarte usore trebuie sa intelegi una si dupa e simplu ( cred ca poti gasi pe net ) problemele la fizica sunt ceva de genu: iti da niste data, ai niste formuls ( pe care ti le.a dat peofu) pui in formule tot ce sti din datele problemei si iti iese necunoscuta... e matematica pura. Dar nu te speria, puteri vorbi cu diriginta sa faceti o cerere sa il schimbe. Bafta!

| AC4S4 a răspuns (pentru chitaramea):

E nou profu.

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Eu in a9a si a10a am avut o profa care doar ne punea sa scriem din carte, cand ne punea note ne punea pe caiet sau pe un proiect
In clasa a11a mi s-a schimbat profesorul si e un tip mai in lumea lui asa. Are toate lectiile scrise pe foi (galbene deci super vechi) si ne dicteaza sau scrie pe tabla. Dupa ce ne a aruncat teorie+niste formule ne-a scris niste probleme, logice zic eu. efectiv scriai formula si aveai tot ce ti trebuie, inlocuiai si iti iesea raspunsul. Nu a pomenit ceva de vreun test a zis ca vom avea note doar pe caiet momentan

| Uee080 a răspuns:

Exact un profesor de genu' am și eu, tot la fizica rolling on the floor Nu înțelegi nimic de la el, vorbește și scrie foarte repede. La teste da foarte greu, nimeni nu ia mai mult de 7, 8-ul fiind nota olimpicilor.
Nu ai ce face, decât sa înveți singur din manual, deși majoritatea sunt făcute în ultimul hal si nu pricepi nimic din ele... rolling on the floor