| Flav1us27 a întrebat:

tocmai am trecut a 9-a si vreau sa stiu cum se aleg clasele. Mai exact, daca un profil are 2 clase, cum se ordoneaza, in ordinea mediilor sau la intamplare? Multumesc.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

In functie de medie. La prima clasa vor fi primii clasati, iar la a doua urmatorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ordinea mediilor, clasele sunt impartite de director, daca vrea poate sa puna in ordinea mediilor, daca nu, poate sa le puna la intamplare, nu exista vreo regula sau ceva. laughing

| Deni0401 a răspuns:

In cea a mediilor, cei cu notele mai mari in prima clasa iar restul in a 2a.Depinde si daca ai putut alege unde vrei in A sau B, daca ai vrut in A e posibil sa fie si cu note mai mari ca tine si sa nu doreasca sa fie in prima clasa, asa ai sanse sa intri in prima.