| anonim_4396 a întrebat:

vin cu o intrebare serioasa am ramas corigent la matematica si am fost azi la corigenta si am aflat acum 2 minute ca eu si inca 8 colegi am ramas repetenti, mai pot sa fac ceva sau s-a dus totul? daca am ramas e a 2-a oara si nu vreau sa patesc chestia asta ma puteti ajuta sa imi spuneti daca mai pot sa fac ceva sa vorbesc cu Doamna profesoara sau? funda urgent mersi big grin daca se mai poate face ceva.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e, nu ce face, a doua oara e grav

| Sn4k3 a răspuns:

Vorbeste iar cu profa si daca e de treaba te trece poate. Data viitoare poate inveti daca mai vrei sa termini vreodata scoala/liceul.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Cum se poate sa ramai repetent de 2 ori? Du-te la scoala si vorbeste cu directoarea poate mai poti da inca o data corigenta, doamne. N-ai fost in stare sa inveti pentru un amarat de 5?

| kiri11 a răspuns:

Doar sa cazi de comun acord cu directoarea si profesoara care te-a lasat. Dar odata ce sunteti 8 nu cred ca se vor face exceptii.

| Cristian0884df11 a răspuns:

Si noi ce sa-ti facem? sa mergem sa vorbim cu profa ta? Nu inveti nu treci si punct nici un handicapat de 5 doamnehappy

| Misfits a răspuns:

Daca n-ai fost in stare sa iei un 5, nu meriti sa treci clasa. Invata si punct.

| Al3xbC a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci, trebuia sa vorbesti cu profa inainte si chiar si asa nu cred ca puteai face ceva. Daca ai ramas de doua ori inseamna ca nu ai schimbat absolut nimic dupa prima data.Stiu ca e misto cu prietenii cu pc-ul, fetele/baieti etc.dar totusi la un moment dat va trebui sa te intretii(cine crezi ca te va angaja cu putina carte sau cu liceul terminat la,, 30''de ani?)la un moment dat prietenii vor rade de tine iar jocurile vor deveni o banalitate.ce vei face atunci? poate a 3-a oara e cu noroc si vei schimba ceva

| DzEk0 a răspuns (pentru Al3xbC):

A fost vara am stat pe afara am alte ''vicii'' nu mai joc jocuri pe pc de cand mi s-a stricat placa videowinking

| Al3xbC a răspuns (pentru DzEk0):

Asta a fost la corijare dar in restul anului? pana la corijare? uite,stiu cum e sa te iei cu unele lucruri si sa ti se para invatatul cea mai nasoala si grea chestie,eu nu iti tin morala pentru ca e viata ta pana la urma,faci ce vrei,dar eu iti spun sincer ca la un moment dat vei infrunta viata adevarata viata si ori va fi prea tarziu sa mai inveti ori va fi aproape inutil. timpul nu sta pe loc,anul scolar il repeti dar anii tai merg inainte. poate iti zici,,eh ce vor face prieteni mei voi face si eu''dar sa stii ca nu e asa,pot mai multi oameni sa aleaga sa mearga pe acelasi drum dar la capatul lui sa ii astepte pe fiecare altceva,daca ei au noroc si tu nu? cati din cei cu, care stai tu afara acum,crezi ca iti vor fi alaturi cand nimeni nu te va angaja pentru ca nu ai scoala sau o ai cum o ai(oameni cu facultate de abia isi gasesc job si ala de jos, cate sanse crezi ca vei avea tu sa obtii unul?)fetele incetul cu incetul se vor indeparta de tine(crezi ca fetele vor un intretinut?)casa nu vei putea sa iti cumperi, masina ce sa mai zic, si vei fi genul de om pe care toti il arata cu mana si zic,, asa nu''.Asa ca schimba abordarea ta si invata!

| erdest a răspuns:

Pe bune? Prima oara o fost un fel de avertizare, dar a 2a oara sa ramai iar? Pana cand iti va pasa se va intampla asahappy

| Tuitii a răspuns:

Din câte ştiu eu, nu mai poţi face nimic. Totuşi, puteţi încerca să vorbiţi cu ea. Când eram eu la liceu, colegii care aveau corigenţe şi nu ştiau, erau chemaţi şi a doua oară ( profesorii erau de treabă). Depinde de cât de exigentă e profa...