| andrei8072 a întrebat:

Voi cand ati trecut in clasa a 9-a,ati primit note inca din primele zile? Mie mi-e greu sa cred, dar cineva mi-a zis ca in primele doua saptamani a fost ascultat si a primit multe note.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e o regula, fiecare profesor faca cum vrea

| neutrino a răspuns:

Ne-au turnat note cu galeata in primele doua saptamani; asta pentru a intelege mai bine cum e la liceu.

| andrei8072 explică (pentru neutrino):

Ati primit note pe materia din anii trecuti?

| thegatekeeper a răspuns:

Da, am primit cateva note inca din primele saptamani, in general, pe recapitulare (din clasa a VIII-a). Nu stiu daca toate liceele procedeaza asa, dar nu e imposibil.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde de profesor. In primele saptamani se dau teste initiale. Nu strica sa te pregatesti de la inceputul anului.

| Gabitzu246 a răspuns:

Stai linistit, notele la liceu se iau usor, mai ales ca sunteti boboci.

| Rose123 a răspuns:

Am primit note, dar ar fi exagerat sa spun ca foarte multe. Fiecare profesor are tactica sa. Unii dau teste predictive complexe din anii trecuti. De obicei, acestea nu se trec in catalog, insa nu cred ca este o regula stabilita. Nu e neaparat necesar sa te asculte din materia clasei a8-a,putand la fel de bine sa predea cateva lectii in acele 2 saptamani si sa dea teste neanuntate sau lucrari de control mai scurte decat o teza/test din capitole intregi. Depinde si de liceu. Relaxeaza-te, foloseste-te de timpul care ti-a mai ramas ca sa mai recapitulezi si nu uita ca la inceput e posibil sa fiti speriati de ceea ce spun profesorii ca asteapta de la voi. Bafta multa!