| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! :* ..Mai am un an de liceu iar apoi vreau sa merg la facultatea de Arta si Design, sectia Moda si Design Vestimentar. Problema e ca am facut liceu cu profil de filologie, nu am avut posibilitatea sa fac un liceu de Arte Plastice iar acum imi este foarte greu gandindu-ma la admitere. E cineva aici care a dat admitere la aceasta facultate? Imi poate spune cineva din ce sa ma pregatesc, ce trebuie sa stiu si in ce constau probele. MULTUMESC! Dau FUNDA:* [scuze categoria]

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In time(In timp)

| psycho771 a răspuns:

Cunosc o fata in situatia ta. s-a pregatit in particular, cu un profesor, si-a intocmit un portofoliu, ulterior stiu ca a avut si o admitere.
nu cred ca in conditiile date te poti pregati singura, pentru ca ai nevoie de cineva specializat care sa-ti "controleze" desenele si sa-ti dea sfaturi de imbunatatire, sa-ti spuna ce nu faci bine, mai ales ca nu ai facut un liceu de arte... cel mai bine este sa vorbesti cu un profesor/profesoara de specialitate... poti incerca sa vorbesti si cu un profesor universitar, sa stii insa ca tarifele desi sunt mai mari, nu prezinta garantie mai mare ca vei intra decat un profesor bun de liceu, sau care macar sa mai fi pregatit elevi pentru admiteri de genul.
succes! happy

| anonim_4396 explică (pentru psycho771):

Crezi ca este o idee buna sa iau ore in particular de la un profesor de desen care preda in scoala generala si liceu? happy multumesc!