| MikeR a întrebat:

Salut, va adresez o intrebare legata de #ASE si de #restante happy

Daca am achitat taxa pentru participare la 2 restante la care nu ma voi mai prezenta (anul asta), pot recupera banii platiti pentru ele cumva?

Mentionez si ca mai demult, la secretariat, mi s-a spus ca taxele achitate pentru restante nu se raporteaza de la an la an (adica daca i-ai platit si nu te-ai dus, adio bani). De unde si dorinta mea de a-i recupera acum in acest an.

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Nu nu poti recupera banii pentru ca ei nu au de unde sa stie (fizic) daca ai fost sau nu.

| MikeR explică (pentru MeConstantine):

Intr-adevar, asa ar fi de presupus, insa la Ase (cel putin la facultatea la care sunt), se face prezenta la examen si semnezi la final pentru participare. Deci nu se pune problema ca ei sa stie sau nu pentru ca studentii sunt luati in evidenta prin metoda asta.