| Claudiu120719 a întrebat:

Salutare,

Aș vrea să știu sigur în privința existării legii care interzice două teze în aceeași zi (mă refer aici la elevi de liceu ), o lege serioasă în niciun caz ceva de pe un site făcut de un copil poate sau ceva spus de oricine.

Daca da, aș vrea dacă se poate o trimitere la acest lucru și eventual câteva explicații

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege.
De obicei tezele se fixeaza astfel ca sa fie una singura pe zi. Daca sunt fixate doua intr-o zi elevii se pot adresa dirigintelui si acesta poate ruga un profesor sa schimbe data tezei.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune mana si invata, lasa scuzele ieftine ca nici nu stii sa scrii corect

| Claudiu120719 explică (pentru suntserios):

Te-aș ruga totuși să-mi arăți unde am greșit și să lași răspunsurile date doar ca să fie date în pace, este un site unde ar trebui să răspunzi ca să ajuți nu ca să intri în x top că vezi doamne dai mai bine.
Oricum mesajul este 100% corect și îți pot da și motive bune:
-olimpic la limba română, nu prea cred ca ai șanse să spui că nu știu să scriu corect
- unul din lucrurile ce iubesc cel mai mult la română e scrisul, cel corect din toate punctele de vedere așa că... din nou îmi pare rău, ai dat-o în bară
- TPU are un corector ortografic deci nu prea poți posta ceva greșit căci ti le corectează automat
Și nu în ultimul rând, te-aș ruga să nu mai te dai interesant cu asemenea răspunsuri, mulțumesc.

| suntserios a răspuns (pentru Claudiu120719):

Si ia zi... la olimpiada la romana te au invatat cuvantul "existarii" sau l ai inventat tu din iubirea fata de limba romana?

| Claudiu120719 explică (pentru suntserios):

I-a*
te-au*
l-ai*
Ai tasta cu cratima blocata sau ce? Ia de aici o cratima -!

| Claudiu120719 explică (pentru suntserios):

A si inca ceva, te rog informeaza-te cu privire la cuvantul,, existarii'' poti observa ca este totusi destul de folosit, dar depinde de la context la context.
Nu te baga intr-o lupta pe care nu esti sigur sa o porti dar minte sa o castigi. (sfat)

| suntserios a răspuns (pentru Claudiu120719):

Eu nu sunt olimpic la romana asa ca nu le am cu cratimele...

PS cuvantul existarii nu exista in limba romana... un olimpic la romana trebuie sa stie ca un cuvant folosit gresit de multa lume nu il face corect.

| Claudiu120719 explică (pentru suntserios):

Te contrazic, il fac fiindca sunt n cuvinte adaugate in DOOM doar fiindca jumatate din tara le foloseste gresit. Cat despre existenta cuvantului,, existarii'' te asigur ca daca cautai putin gaseai si vedeai si singur.

| Claudiu120719 explică (pentru suntserios):

Si ca sa te scutesc sa cauti : http://prntscr.com/78ilw6
cum ziceam si ma voi repeta,, Nu te baga intr-o lupta pe care nu esti sigur ca o poti purta dar minte sa o castigi''.