| andreiush25 a întrebat:

Salutare

Daca am intrat la sectia Traducere si Interpretare la Facultatea de limbi straine ....La Limba A Germana iar Limba B suedeza ...se fac cursuri de incepatori la germana? dar la suedeza?
Multumesc.

7 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Din câte ştiu eu nu se fac cursrui de începători. Poate dacă vrei tu să faci aşa ceva în afara facultăţii, opţional. Dacă ai intrat aici trebuie să ai anumite cunoştinţe şi să stăpâneşti destul de bine.

| andreiush25 explică (pentru Miree):

La specializările Engleză şi Franceză nu se admit începători: candidaţii nu se vor putea înscrie la aceste secţii decât dacă
au studiat limbile respective în liceu sau susţin probă la una din ele. La celelalte 4 specializări (Germană, Rusă, Italiană,
Spaniolă) se admit şi începători.

asta am citit in brosura de admitere sectia traducere si interpretare

| marin81 a răspuns (pentru andreiush25):

Fa cursuri de incepatori la suedeza si la germana faci lectii private

| andreiush25 explică (pentru marin81):

Ok se pare ca s-a produs o eroare...Suedeza nu se poate preda la TI si am intrat la filologie ...Sti cumva la sectia de germana incepatori cat se va preda in romana?

| marin81 a răspuns (pentru andreiush25):

Prea putin, totusi va trebuii sa inveti germana

| marin81 a răspuns:

Depinde care limba o stapanesti mai bine

| andreiush25 explică (pentru marin81):

Nici una. Vreau sa incep totul de la 0