| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Sunt baiat, si vreau sa devin mascat.Stie cineva ce trebuie sa fac ca sa devin.ce conditii trebuie sa indeplinesc.ce facultate/academie trebuie sa urmze?
Eu am 16 ani, am 1.92m,merg la sala + am practicat timp de 2 ani de zile judo...Am vreo sansa sa devin? Vreau mai multe detalii/pareri.

6 răspunsuri:
| Rιѕα a răspuns:

Mascat? laughing te joci prea multe jocuri cu împușcături laughing. Cum a spus și băiatul de jos, DIICOT.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Rιѕα):

Cred ca deja a ajuns o porcla pentru ei cuvantul "mascatii". Jocurile nu au nici o legatura.Din contra...acolo mascatii sunt mari sanse sa fie infractorii.

| Wolfyye a răspuns (pentru Wehrmacht):

Am scris "mascat" pentru ca asa am auzit la toata lumea si chiar nu stiam denumirea oficiala...straight face

| Wehrmacht a răspuns (pentru Wolfyye):

Pai e si normal...la TV "mascati" pe net "mascati", peste tot sunt mascati.Cred ca nici aia nu stiu cum ii cheama.Am impresia ca ii amesteca pe toti in aceeasi oala.

| FuNNNkY a răspuns:

Salut. Pentru a devenii "Mascat" "Jandarm" etc, iti trebuie conditie fizica dar si materie cenusie... adica, o sa dai niste examene...

| Adi_Borghina_1998 a răspuns:

Probabil ca vrei la DIICOT, dupa ce-mi spui ai ce-ti trebuie. In Romania ai sanse, in alte tari e greu. Succes