| VikyPtm a întrebat:

Salutare TPU ^_^
Acum o zi am auzit intamplator de la niste prieteni ca examenul de bacalaureat la Romana se va schimba[diferentiat]/
Anume cei care nu sunt pe profil de filologie vor avea schimbari la subiectul II si III.
Sub II Text argumentativ fara citat
Sub III Scrieti comentariu literar a unei opere studiate din perioada interbelica < exemplu.

As dori sa stiu daca este adevarat si vreau un link cu o stire sau un link guvernamental in leg cu asta,va rog.

Dau funda, ofcourse!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Uite aici tot ce e de stiut.

http://www.obiectivbr.ro/......at_id71955

Sper ca am ajutat. Funda? :)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost propuneri, dar nu se aplica de anul acesta.